Admampol - Polonezköy znajduje się po azjatyckiej stronie Bosforu w odległości ok. 30 km od centrum Stambułu. Do wioski nie można dojechać środkami komunikacji publicznej. Jadąc samochodem od zjazdu z autostrady w Kavacık do Polonezköy droga jest dobrze oznakowana. W sobotę wieczorem można zabrać się z księdzem po uprzednim uzgodnieniu tel. 0537 543 77 58.

 


Wyświetl większą mapę
 

A oto propozycja dojazdu na przedmieścia Stambułu, skąd do Polonezköy można dotrzeć taksówką. Poniższe informacje otrzymaliśmy od p. Grzegorza Koniga za pośrednictwem p. Moniki Miścickiej. Serdecznie dziękujemy!

Najbliższe miejsca, do których dojeżdżają autobusy i minibusy to stambulskie osiedla Çengeldere (ok. 5 km od polskiej wsi, koszt ok. 10 TL) i Çavuşbaşı (8 km, ok. 17 TL), oczekiwanie na taksówkę może potrwać do kilkudziesięciu minut. Większym węzłem, w którym taksówki czekają na klientów, jest Kavacık Köprüsü (12 km, 25-28 TL) na autostradzie TEM (most Sułtana Mehmeda Zdobywcy). Można tam dojechać autobusami z węzłów Şişli-Mecidiyeköy i Levent (121A, 121B, 122B, 122C, 122L, 122M) oraz z wielu innych miejsc po obu stronach Bosforu (m.in. 14M, 15A, 15BK, 15M, 122S, 129L, 500T, 522B, 522ST, E-2, E-3).

Z wiaduktu Kavacık Köprüsü można także dojechać do Çengeldere autobusem (11CT) oraz autobusem (11ÇB) i minibusami do Çavuşbaşı. Autobusy kursują co około godzinę, minibusy w zależności od napełnienia pojazdów.

Taksim: wsiądź w kolejkę podziemną (füniküler) do Kabataşu. Udaj się na przystań przewoźnika Dentur, skąd nie rzadziej niż co kwadrans odpływają promy do Üsküdaru. Tam, na pętli przy przystani, w pobliżu dużego meczetu, wsiądź w autobus 15KÇ. Po ok. 35-45 minutach wysiądź z niego na przystanku Çavuşbaşı. Autobusy kursują co ok. 30-40 minut, w niedziele rzadziej.

Sultanahmet (Hagia Sophia): przejdź piechotą lub dojedź tramwajem do Eminönü. Znajdź przystań İDO, z której odpływają promy do Üsküdaru. Po podróży przez Bosfor kontynuuj podróż jak w opisie dla Taksimu. Alternatywnie dojedź tramwajem do przystani Kabataş.

Beşiktas: wsiądź w prom do Üsküdaru. Po podróży przez Bosfor (promy nie rzadziej niż co kwadrans) kontynuuj podróż jak w opisie dla Taksimu.

Kadıköy: (przystań):

1) dojedź do Üsküdaru (pętla przy przystani promowej) linią 12 lub 12A, dalej jak w opisie z Üsküdaru;

2) dojedź do Beykozu (przyst. Şişe Cam Fabrıkası) linią 15BK, przejdź na przystanek po drugiej stronie ulicy, skąd odjeżdża autobus 135G. Dojedź nim do przystanku Çengeldere Sapağı lub Çavuşbaşı. Autobusy linii 135G kursują co godzinę, a w niedziele co dwie godziny.

Cena pojedynczego przejazdu autobusem, promem, minibusem: 1,65-1,75 TL (maj 2011). Posiadacze stambulskich kart miejskich mogą korzystać z należnych im zniżek, w minibusach koszt przejazdu wynosi wówczas 1 TL (płatne gotówką).

Rozkłady:
- autobusy:
www.iett.gov.tr

- promy Kabataş - Üsküdar, Beşiktaş - Üsküdar: www.denturavrasya.com

- promy Eminönü - Üsküdar: www.sehirhatlari.com.tr

 
 
STRONA GŁÓWNA
POLONEZKÖY
HISTORIA
KATECHEZA
GALERIA
JAK DOJECHAĆ
STAMBUŁ
HISTORIA
KATECHEZA
GALERIA
JAK DOJECHAĆ
AKTUALNOŚCI
ANKARA
DUSZPASTERZE
KANCELARIA
NAD BOSFOREM
WOLNE POKOJE
KONTAKT